1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Męska moda ślubna

Strój pana młodego jest nie mniej ważny niż panny młodej. Jednak zazwyczaj poświęca mu się mniej uwagi niż sukniom ślubnym. Dobrze byłoby zatem, aby każdy mężczyzna, który zamierza wziąć ślub zapoznał się z tym tematem.

Aktualnie większość panów wybiera na ślub garnitur. Oczywiście musi być on elegancki, jednak nie konieczne czarny. Ci mężczyźni, którzy czują się lepiej w jasnych barwach mogą zdecydować się na inny kolor garnituru, na przykład biały lub popielaty. Można również wybierać pomiędzy materiałem w jednolitym kolorze a strojem prążkowanym, który dobrze sprawdza się szczególnie w przypadku tych panów, którzy pragną optycznie wyszczuplić swoją sylwetkę. Obecnie bardzo modne stały się również garnitury wykonane z materiałów błyszczących. Ważny jest nie tylko kolor, lecz także krój, który powinien pasować do sylwetki konkretnego mężczyzny. Należy także zwrócić uwagę na to, aby czuł się on wygodnie w wybranym garniturze.

Nie można pominąć kwestii koszuli. Jej kolor powinien być dostosowany do odcienia sukni ślubnej panny młodej. Kwestią dyskusyjną jest natomiast kamizelka, z której coraz więcej osób rezygnuje. Wątpliwości dotyczą również wyboru pomiędzy krawatem, muszką i musznikiem. Pod tym względem można zatem kierować się własnymi upodobaniami.

Niektórzy uważają, iż bardziej odpowiedni dla pana młodego jest frak niż garnitur. Jednak nie wszyscy panowie czują się w nich dobrze, dlatego nie należy zmuszać się do założenia takiego stroju.

 

Oczywiście należy też pamiętać o butach i skarpetach, dobranych kolorystycznie do garnituru.

Kurs tańca dla narzeczonych

Podczas wesela jedną z głównych czynności jest taniec. Ponieważ uwaga gości skupia się tego przede wszystkim na młodej parze, to zostaną zauważone szczególnie ich umiejętności taneczne albo też ich brak. Ważnym sprawdzianem będzie pierwszy taniec. Z tego względu dobrze byłoby zastanowić się nad tym, czy jest się pod tym względem odpowiednio przygotowanym.

Wiele par, przygotowujących się do ślubu, decyduje się na udział w kursach tańca, które mają na celu poprawić ich zdolności taneczne przed weselem. Wiele szkół organizuje specjalne kursy dla narzeczonych, które pozwalają w krótkim czasie zdobyć niezbędne umiejętności. Dzięki takiej nauce będzie można pozbyć się lęku przed tańcem z teściem czy teściową albo utrwalanie na filmie z wesela swojego mylenia kroków. Jest to także doskonała okazja do tego, żeby pod okiem specjalisty przygotować się jak najlepiej do pierwszego tańca weselnego.

 

Cena takiego kursu uzależniona jest od kilku czynników, między innymi od miasta i ilości szkół tańca, jakie się w nim znajdują. Duże znaczenie ma również to, czy wybiera się udział w kursie grupowym czy też szkolenie indywidualne, które jest droższe. Warto przed zapisem sprawdzić oferty różnych szkół, ponieważ niekiedy występują dość duże różnice pomiędzy cenami poszczególnych z nich.

Jakie zabawy na wesele?

Zabawy weselne są dość ważnym elementem takiego przyjęcia. W przypadku wyboru dobrego zespołu ich organizacją zajmie się tak zwany wodzirej. Jednak propozycje takich zabaw bywają różne. Z tego względu należałoby wcześniej zapoznać się z pomysłami wybranego zespołu, aby upewnić się, czy taka forma rozrywka będzie odpowiednia.

Propozycje niektórych zabaw wzbudzają rozmaite reakcje. Nie wszyscy na przykład będą zadowoleni, jeżeli każe się kobietom udawać taniec przy rurze, za którą służył będzie obcy mężczyzna. Podobnie picie alkoholu na czas może mieć różne skutki. Jednak tego typu pomysłów nie brakuje, co spotyka się z różnymi reakcjami zarówno samej pary młodej, jak i ich gości. Należy więc zapoznać się z przygotowanymi propozycjami zabaw i wybrać spośród nich takie, które będą bezpieczne oraz ciekawe z punktu widzenia samych narzeczonych, jak również gości zaproszonych na wesele. Istnieje również możliwość, aby samemu znaleźć bądź wymyślić zabawy, jakie chciałoby się zaproponować podczas przyjęcia. Aktualnie łatwo można skorzystać z pomocy innych osób, które miały niedawno własne wesele i mogą podzielić się swoim doświadczeniem.

 

Warto poświęcić trochę czasu na dobry wybór takich zabaw, ponieważ to między innymi od nich zależeć będzie to, jak zapamiętane zostanie wesele.

Jaka piosenka na pierwszy taniec?

Pierwszy taniec to bardzo ważny moment każdego wesela. Z tego powodu wiele par dość długo zastanawia się nad tym, jaki utwór wybrać na tę szczególną chwilę. Z pewnością powinien on podobać się obojgu narzeczonym i dobrze odzwierciadlać łączące ich uczucie. Bardzo ważną rolę odgrywa w tym przypadku tekst piosenki. Nie można podejmować decyzji, jeżeli nie jest się pewnym jego znaczenia. W przypadku utworów obcojęzycznych należy sięgnąć po dobre tłumaczenie, jeżeli samemu nie jest się w stanie zrozumieć słów.

Jednak również i w przypadku piosenek w języku polskim można popełnić błąd, wynikający z braku dokładnej analizy tekstu. Jako przykład można tutaj podać chociażby utwór „Windą do nieba”, w którym padają słowa „ja go nie kocham, taka jest prawda”. Jest to wyznanie kobiety, która oznajmia, iż nie kocha mężczyzny, z którym bierze ślub. Jednak niektóre osoby wybierają na swój pierwszy taniec tę właśnie piosenkę. Dobrze byłoby zatem dokładnie przeanalizować tekst piosenki, zanim podejmie się ostateczną decyzję.

 

Duże znaczenie ma również to, jaki rodzaj tańca zatańczą nowożeńcy. Ważne jest to, żeby oboje dobrze znali jego kroki. Narzeczeni powinni ustalić to wcześniej, aby mieć czas na ewentualną naukę.

Weselny zespół muzyczny- porady

Zespół muzyczny odgrywa podczas wesela bardzo ważną rolę. To przede wszystkim od niego zależy to, jak będą się bawić zaproszeni na przyjęcie goście. Dlatego narzeczeni powinni dobrze przemyśleć wybór zespołu i ustalić z nim wszystkie szczegóły współpracy.

Zazwyczaj większość grup ma swoje strony internetowe, na których zapoznać się można nie tylko z ofertą cenową, lecz również nagraniami wykonywanych przez nich piosenek. Pozwoli to ocenić zdolności muzyczne, które są bardzo ważne. 


 
Należy także zwrócić uwagę na to, jakiego typu utwory wykonuje zespół oraz czy jest to muzyka, przy jakiej pragnie się bawić na weselu. Dobrze jest także zapoznać się z opiniami, zamieszczonymi przez tych, którzy korzystali z usług poszczególnych grup. Bardzo ważne jest to, czy zespół potrafi utrzymać dobry poziom przez całe wesele. Z pewnością goście nie będą dobrze się bawić, jeżeli po jakimś czasie członkowie grupy zaczną pokazywać swoje zmęczenie, lub co gorsza opiją się.

Dobrym pomysłem jest wybór zespołu, w którym jedna z osób pełni funkcję wodzireja. Taki człowiek będzie w stanie dobrze zorganizować zabawę podczas wesela. Oczywiście należy wcześniej zwrócić uwagę na to, co chciałby zaproponować gościom.

More Articles...

  1. Dekoracja sali weselnej