1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Jaka piosenka na pierwszy taniec?

Pierwszy taniec to bardzo ważny moment każdego wesela. Z tego powodu wiele par dość długo zastanawia się nad tym, jaki utwór wybrać na tę szczególną chwilę. Z pewnością powinien on podobać się obojgu narzeczonym i dobrze odzwierciadlać łączące ich uczucie. Bardzo ważną rolę odgrywa w tym przypadku tekst piosenki. Nie można podejmować decyzji, jeżeli nie jest się pewnym jego znaczenia. W przypadku utworów obcojęzycznych należy sięgnąć po dobre tłumaczenie, jeżeli samemu nie jest się w stanie zrozumieć słów.

Jednak również i w przypadku piosenek w języku polskim można popełnić błąd, wynikający z braku dokładnej analizy tekstu. Jako przykład można tutaj podać chociażby utwór „Windą do nieba”, w którym padają słowa „ja go nie kocham, taka jest prawda”. Jest to wyznanie kobiety, która oznajmia, iż nie kocha mężczyzny, z którym bierze ślub. Jednak niektóre osoby wybierają na swój pierwszy taniec tę właśnie piosenkę. Dobrze byłoby zatem dokładnie przeanalizować tekst piosenki, zanim podejmie się ostateczną decyzję.

 

Duże znaczenie ma również to, jaki rodzaj tańca zatańczą nowożeńcy. Ważne jest to, żeby oboje dobrze znali jego kroki. Narzeczeni powinni ustalić to wcześniej, aby mieć czas na ewentualną naukę.