1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Jak wykonać makijaż ślubny?

Makijaż weselny to bardzo ważny temat dla przyszłej panny młodej. Powinien on zostać starannie przemyślany, żeby dobrze pasować do typu urody danej kobiety, a jednocześnie zapewniać długą trwałość, dzięki któremu będzie ona mogła ładnie się prezentować przez całe wesele.

Należy pamiętać o tym, iż makijaż będzie naprawdę dobrze wyglądać tylko na zdrowej skórze. Z tego względu należałoby trochę wcześniej zadbać o usunięcie ewentualnych niedoskonałości cery, na przykład trądziku bądź zaskórników. Wizyta u kosmetyczki bądź w gabinecie dermatologicznym pozwoli ocenić stan skóry i wybrać zabiegi, które przywrócą jej zdrowy wygląd.

Warto też mieć świadomość tego, iż zbyt delikatny make- up w połączeniu z białą suknią ślubną może prezentować się nie ciekawie, natomiast za mocny również nie będzie do niej pasował. Kolorystyka powinna być dobrana do dodatków, na przykład wiązanki ślubnej. Ważną rolę odgrywa dobry pokład, który będzie chronił skórę przed nieładnym świeceniem się. Zazwyczaj podczas zabawy konieczne staje się poprawienie makijażu, dlatego warto jest mieć w zasięgu odpowiednie kosmetyki, a przede wszystkim puder. Do jego użycia można spróbować przekonać także pana młodego, który również nie będzie wyglądać korzystnie ze świecącą się twarzą.

 

Wykonanie dobrego makijażu ślubnego to trudne i odpowiedzialne zadanie. Dlatego najlepszym pomysłem jest powierzenie tego ważnego zadania profesjonalistom.

 

Artykuł powstał na podstawie konsultacji z kosmetyczką, Angeliką Pieklak

Jak wybrać buty ślubne?

Mogłoby się wydawać, iż pod długą suknią ślubną obuwie jest niemal niewidoczne. Jednak jego zły wybór może wpłynąć bardzo niekorzystnie na to, jak będzie prezentowała się panna młoda w tym ważnym dla niej dniu. Jeszcze do niedawna panowała zasada, iż kolor butów musi być dostosowany do odcienia sukni ślubnej. Jednak w ostatnim czasie dość dużą popularność zyskało obuwie kolorowe, które jest dopasowywane do dodatków, na przykład do wiązanki lub elementów dekoracyjnych sukni ślubnej. W przypadku chęci dobrania odpowiedniego koloru do kwiatów, należy ustalić tę kwestię z panem młodym, aby wiedział jaki bukiet powinien wybrać. Decyzję odnośnie butów należy podjąć wcześniej również dlatego, iż ostatnie przymiarki sukni ślubnej powinny odbyć się już we właściwym obuwiu. Ostateczna jej długość zależy bowiem od wysokości obcasów.

Poza atrakcyjnym wyglądem butów ogromne znaczenie ma również ich wygoda. Zapewne każda panna młoda chciałaby móc swobodnie bawić się na swoim weselu. Jeżeli obuwie będzie nie wygodne to bardzo szybko pojawić się ból nóg, który znacznie utrudni kobiecie taniec. W przypadku wątpliwości co do wygody butów dobrze jest przygotować sobie bardziej komfortowe obuwie na zmianę. Dzięki temu w razie problemów można będzie szybko dokonać wymiany na takie buty, w których możliwa będzie zabawa.

 

Oczywiście o wyborze wygodnych i dobrze dopasowanych do ubioru butów musi pamiętać również pan młody.

Najpiękniejsza suknia ślubna

Wybór sukni ślubnej to dla wielu kobiet najważniejsza decyzja, związana z przygotowaniami do zawarcia małżeństwa. Podczas poszukiwań idealnej kreacji brane są pod uwagę różne czynniki. Niektóre panie pragną wybrać najmodniejszą suknię ślubną, zgodną z aktualnymi trendami. Inne natomiast dążą przede wszystkim do tego, aby wyglądała ona oryginalnie. Dla wielu kobiet bardzo ważne są również koszta.

Ceny sukien ślubnych są zróżnicowane i nie zawsze ich wysokość odpowiada atrakcyjności i jakości danej kreacji. Warto zatem rozpocząć poszukiwania z odpowiednim wyprzedzeniem. Jest to ważne również dlatego, iż suknia będzie prezentowała się dobrze na pannie młodej jedynie wówczas, gdy zostanie dostosowana do wymiarów kobiety. Jednak nie bez znaczenia jest w tym przypadku także fason. Czasami konieczne jest pogodzenie się z tym, iż suknia, która doskonale wygląda na wystawie bądź fotografii nie jest odpowiednia, ze względu na posiadany typ figury. Warto zatem dokonywać tego ważnego wyboru wraz z zaufaną osobą, która będzie umiała szczerze, ale w przemyślany sposób doradzić przyszłej pannie młodej.

Dla kobiet, które pragną, aby ich suknia wyglądała niepowtarzalnie, dobrym rozwiązaniem jest uszycie sukni w zakładzie krawieckim. Wówczas istnieje możliwość, aby samej zaprojektować jej wygląd albo wprowadzić pewne zmiany do upatrzonego modelu, aby wyglądał zgodnie z oczekiwaniami.

Panie kierujące się najnowszymi trendami w modzie mają nieco trudniejsze zadania. Jak bowiem wiadomo moda dość szybko się zmienia, dlatego nie można wybierać sukni z dużym wyprzedzeniem, aby nie okazało się, iż w momencie ślubu nie będzie ona już zgodna z aktualnymi w tym momencie trendami. Oczywiście nie oznacza to jednak, iż należy zostawiać wybór sukni na ostatnią chwilę, ponieważ trzeba liczyć się z czasem potrzebnym na wykonanie ewentualnych poprawek.

 

Warto także pamiętać o tym, iż suknia ślubna będzie prezentować się dobrze tylko z właściwie dobranymi dodatkami.


W doborze właściwego stroju pomóc mogą nam różne portale ślubne, podaję odnośnik do jednego z nich: Ślub Market

Fryzury na wesele- porady

Piękny wygląd jest bardzo ważny dla każdej panny młodej. Tym, co ma niego szczególny wpływ bez wątpienia jest fryzura. Jej wybór musi być dobrze przemyślany. Nie można zapominać o tym, iż w trakcie weselnej zabawy niektóre uczesania mogę ulec zniszczeniu i stracić swój początkowy urok. Nie można polegać na zapewnieniach kobiet, u których podobna fryzura utrzymuje się bez problemu w rozmaitych warunkach. Bardzo często mają na to bowiem wpływ tendencje włosów poszczególnych osób. Z tego względu zdarza się, iż fryzura, która u jednej osoby utrzymuje się przez długi czas, u kolejnej szybko się rozpadnie.

Jeszcze większym błędem jest wybieranie takiego uczesania, które ładnie prezentuje się na fotografiach. Trzeba pamiętać o tym, iż nie ma fryzury, która doskonale pasowałaby do każdej kobiety. Zależy to przede wszystkim od kształtu twarzy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie próbnej fryzury, dzięki czemu można będzie ocenić to, jak przyszła panna młoda w niej wygląd i jak się czuje. Warto również, aby zadanie to zostało wykonane przez tę samą osobę, która będzie czesać kobietę w dniu ślubu. Bardzo ważne jest to, żeby wybrać zaufanego fryzjera, co do umiejętności którego nie ma się żadnych wątpliwości.

 

Wskazane jest także, aby tuż przed ślubem nie dokonywać żadnych radykalnych zmian, takich jak znaczne skrócenie długości włosów albo zmiana ich koloru. Efekt takich zabiegów może bowiem okazać się zupełnie inny niż ten, jakiego się oczekiwało. Eksperymenty na włosach lepiej jest pozostawić na późniejszy czas.

 

Artykuł napisany w oparciu o stronę: Beautiful Hair