1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

W co się ubrać na poprawiny?

Niektóre pary młode decydują się zorganizowanie dzień po swoim weselu tak zwanych poprawin. Czasami odbywają się one w sali weselnej, natomiast w innych przypadkach w domu pary młodej. Wiele osób ma wątpliwości odnośnie tego, jaki strój będzie wówczas najlepszy, ze względu na różne opinie na ten temat.

Wskazane jest, żeby ubiór podczas poprawin był elegancki, jednak skromniejszy niż w czasie wesela. Można zatem wybrać sukienkę lecz również wizytowy spodnie i dopasowaną do nich bluzkę. Dobrze będzie prezentował się również elegancki żakiet. Także fryzura tego dnia może być swobodniejsza.

Mężczyźni również mogą pozwolić sobie na nieco luźniejszy styl, ale powinni pamiętać o tym, żeby zachować pewien umiar. Jeansy, t-shirt czy adidasy zdecydowanie nie będą odpowiednie, szczególnie jeśli okaże się, że pozostali panowie ubrali się elgancko. Można natomiast zrezygnować z krawatu, a w przypadku ładnej pogody wybrać koszulę z krótkim rękawem.

 

Jeżeli ma się wątpliwości odnośnie tego, jaki strój będzie odpowiedni, można skonsultować się z innymi gośćmi weselnymi. W ten sposób zyska się bowiem pewność, iż nie będzie się zbytnio odróżniało od otoczenia, co dla wielu osób nie jest zbyt przyjemne.