1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Świadek na ślubie- obowiązki

Bycie świadkiem na ślubie to bardzo odpowiedzialna funkcja, dlatego należy zapoznać się z tym, jakie obowiązki się z nią wiążą.

Zapewne każdy zdaje sobie sprawę z formalności, jakie będzie musiał wypełnić w związku z bycie świadkiem. Należy jednak zwrócić uwagę na to, o czym niektórzy mogą zapomnieć. Świadkowie powinni być obecni podczas błogosławieństwa narzeczonych, które zwykle odbywa się w domu panny młodej. Mają również obowiązek pomóc im w wyborze właściwego ubioru i dodatków na ślub, a podczas tego ważnego dnia służyć wsparciem podczas przygotowań. Świadek panny młodej ma w tym przypadku szczególnie ważne zadanie. Musi dbać o wygląd sukni, a w razie potrzeby pomóc w poprawieniu makijażu bądź fryzury podczas ślubu i wesela. Natomiast świadek pana młodego przyjeżdża po niego i zawozi do domu przyszłej żony.

Świadkowie powinni również dopilnować, aby wszyscy goście dotarli z kościoła bądź urzędu stanu cywilnego do domu weselnego. Powinni także dopilnować usadzenia przy stołach oraz pomóc w trakcie sesji zdjęciowej.

Inne obowiązki wynikają z indywidualnych ustaleń pomiędzy świadkami a parą młodą. Zazwyczaj to właśnie świadkowie organizują wieczór panieński oraz kawalerski, jednak najpierw należałoby porozumieć się w tej kwestii z głównymi zainteresowanymi, aby ustalić na przykład datę bądź listę gości.

 

Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest rozmowa z parą młodą na temat tego, czego oczekują od swoich świadków, dzięki czemu uniknie się wszelkich nieporozumień.