1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Jaki prezent na ślub?

Udając się na wesele nie można zapomnieć o podarunku dla młodej pary. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy dobrym pomysłem jest wręczenie gotówki, zamiast kupowania prezentu.

Podejmując taką decyzję warto jest wziąć pod uwagę sytuację materialną przyszłego małżeństwa. W przypadku ludzi młodych, którzy nie posiadają jeszcze żadnych oszczędności należy wybierać pieniądze albo praktyczne prezenty, jakie z pewnością im się przydadzą. Jednak w tym drugim przypadku problem polega na tym, że bardzo często para otrzymuje kilka takich samych przedmiotów, ponieważ kilkoro gości uznało, iż będzie to odpowiedni podarunek. Z tego względu lepszym pomysłem jest podarowanie pieniędzy albo porozumienie się w tej kwestii z innymi osobami, zaproszonymi na wesele. Dzięki temu nie okaże się, iż małżonkowie otrzymali w prezencie na przykład cztery żelazka albo trzy mikrofalówki.

Wielu ludzi ma wątpliwości odnośnie tego, jak postąpić w przypadku osób bardzo zamożnych. Nie można jednak zarzucać sobie, iż nie jest się w stanie podarować im drogiego prezentu. Bogata para młoda powinna zdawać sobie sprawę z tego, że ich gości nie stać na tak wielki wydatek. Dobrym rozwiązaniem jest wybór czegoś oryginalnego, na co niełatwo jest trafić. Z pewnością każdy powinien docenić czas, jaki goście musieli poświęcić na znalezienie takiego prezentu.

 

W przypadku wątpliwości warto jest wprost zapytać narzeczonych o to, czego potrzebują albo spróbować tak poprowadzić rozmowę, aby móc wywnioskować to z niektórych wypowiedzi.