1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Dzieci na weselu- porady

Dzieciom wesele może kojarzyć się ze świetną rozrywką, jednak dla ich rodziców ten czas może okazać się dość męczący. Warto zatem zastanowić się nad tym, co zrobić, aby najmłodsi mieli zapewnioną dobrą i bezpieczną zabawę, a dorośli mogli zyskać trochę czasu dla siebie.

Zazwyczaj na przyjęciach weselnych pojawia się kilkoro dzieci. Niekiedy nie znają się one nawzajem, dlatego dobrze byłoby zadbać o to, aby przed rozpoczęciem przyjęcia miały okazję się poznać. Dzieci, mając zapewnione towarzystwo rówieśników nie będą się nudzić, ponieważ możliwa będzie wspólna zabawa. Oczywiście nie można pozostawić ich bez żadnej kontroli. Należy bowiem pamiętać o możliwych zagrożeniach, na przykład o tym, iż na stołach znajduje się alkohol, który może być przez dziecko spożyty nawet nieświadomie. Jeżeli udało się zająć najmłodszych własnym towarzystwem, to można ustalić z rodzicami poszczególnych dzieci kto w jakim czasie będzie ich pilnował. W przypadku kiedy zaczną się nudzić warto zaproponować im jakąś zabawę, do której można wykorzystać chociażby balony, użyte do dekoracji sali. Zajmującym zadaniem będzie także poszukiwanie jakiegoś ukrytego przedmiotu, za znalezienie którego zostanie przewidziana nagroda.

 

Większość dzieci przyzwyczajona jest do dość wczesnego kładzenia się spać. Dlatego trzeba zadbać o to, aby zapewnić im taką możliwość, kiedy poczują się zmęczeni. Oczywiście nie oznacza to, iż samemu trzeba kończyć zabawę. Jeżeli dzieci zostaną położone do łóżek w bezpiecznym miejscu, to można spokojnie wrócić później na wesele.