Jak wykonać makijaż ślubny?

  • Print

 

Należy pamiętać o tym, iż makijaż będzie naprawdę dobrze wyglądać tylko na zdrowej skórze. Z tego względu należałoby trochę wcześniej zadbać o usunięcie ewentualnych niedoskonałości cery, na przykład trądziku bądź zaskórników. Wizyta u kosmetyczki bądź w gabinecie dermatologicznym pozwoli ocenić stan skóry i wybrać zabiegi, które przywrócą jej zdrowy wygląd.

Warto też mieć świadomość tego, iż zbyt delikatny make- up w połączeniu z białą suknią ślubną może prezentować się nie ciekawie, natomiast za mocny również nie będzie do niej pasował. Kolorystyka powinna być dobrana do dodatków, na przykład wiązanki ślubnej. Ważną rolę odgrywa dobry pokład, który będzie chronił skórę przed nieładnym świeceniem się. Zazwyczaj podczas zabawy konieczne staje się poprawienie makijażu, dlatego warto jest mieć w zasięgu odpowiednie kosmetyki, a przede wszystkim puder. Do jego użycia można spróbować przekonać także pana młodego, który również nie będzie wyglądać korzystnie ze świecącą się twarzą.

Wykonanie dobrego makijażu ślubnego to trudne i odpowiedzialne zadanie. Dlatego najlepszym pomysłem jest powierzenie tego ważnego zadania profesjonalistom.