Jaki prezent na ślub?

  • Print

 

Podejmując taką decyzję warto jest wziąć pod uwagę sytuację materialną przyszłego małżeństwa. W przypadku ludzi młodych, którzy nie posiadają jeszcze żadnych oszczędności należy wybierać pieniądze albo praktyczne prezenty, jakie z pewnością im się przydadzą. Jednak w tym drugim przypadku problem polega na tym, że bardzo często para otrzymuje kilka takich samych przedmiotów, ponieważ kilkoro gości uznało, iż będzie to odpowiedni podarunek. Z tego względu lepszym pomysłem jest podarowanie pieniędzy albo porozumienie się w tej kwestii z innymi osobami, zaproszonymi na wesele. Dzięki temu nie okaże się, iż małżonkowie otrzymali w prezencie na przykład cztery żelazka albo trzy mikrofalówki.

Wielu ludzi ma wątpliwości odnośnie tego, jak postąpić w przypadku osób bardzo zamożnych. Nie można jednak zarzucać sobie, iż nie jest się w stanie podarować im drogiego prezentu. Bogata para młoda powinna zdawać sobie sprawę z tego, że ich gości nie stać na tak wielki wydatek. Dobrym rozwiązaniem jest wybór czegoś oryginalnego, na co niełatwo jest trafić. Z pewnością każdy powinien docenić czas, jaki goście musieli poświęcić na znalezienie takiego prezentu.

W przypadku wątpliwości warto jest wprost zapytać narzeczonych o to, czego potrzebują albo spróbować tak poprowadzić rozmowę, aby móc wywnioskować to z niektórych wypowiedzi.