1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Jak dobrze przygotować się do ślubu i wesela

Jak dobrze przygotować się do ślubu i wesela

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu większości osób, dlatego należy dobrze się do niego przygotować. Z pewnością najważniejsze jest załatwienie wszystkich formalności, jakimi trzeba się zająć.

Read more...

Tradycyjny czy nowoczesny strój dla pana młodego?

Tradycyjny czy nowoczesny strój dla pana młodego?

W ostatnich latach trwają dyskusje na temat stroju pana młodego. Jedni uważają, iż powinien on być jak najbardziej tradycyjny i elegancki, dlatego wybierają frak oraz muszkę.

Read more...

Piękna panna młoda

Piękna panna młoda

 Każda kobieta chciałaby wyglądać pięknie w dniu swojego ślubu. Najwięcej uwagi poświęca się zwykle sukni ślubnej. Jednak niektóre panie zapominają o tym, iż powinna ona być dobrze dopasowana do ich typu figury, ponieważ tylko wówczas będą ładnie się prezentować.

Read more...

Jak przygotować się do bycia gościem na weselu

Jak przygotować się do bycia gościem na weselu

Wesela wywołują dość różne emocje wśród zaproszonych na nie gości. Niektórzy lubią takie przyjęcia, a inni wprost przeciwnie.

Read more...
Previous
Next
 • Jak dobrze przygotować się do ślubu i wesela

  Jak dobrze przygotować się do ślubu i

 • Tradycyjny czy nowoczesny strój dla pana młodego?

  Tradycyjny czy nowoczesny strój dla pan

 • Piękna panna młoda

  Piękna panna młoda

 • Jak przygotować się do bycia gościem na weselu

  Jak przygotować się do bycia gościem

Weselne statystyki

550 Tyle sukni ślubnych jest średnio każdego dnia zakładanych w Polsce

9 mln To liczba małżeństw w Polsce

100 000 Tyle odbywa się ślubów dziennie na świecie

207 000Liczba ślubów w Polsce w skali roku

400to ilość producentów obrączek na świecie


Jaki prezent na ślub?

 

Podejmując taką decyzję warto jest wziąć pod uwagę sytuację materialną przyszłego małżeństwa. W przypadku ludzi młodych, którzy nie posiadają jeszcze żadnych oszczędności należy wybierać pieniądze albo praktyczne prezenty, jakie z pewnością im się przydadzą. Jednak w tym drugim przypadku problem polega na tym, że bardzo często para otrzymuje kilka takich samych przedmiotów, ponieważ kilkoro gości uznało, iż będzie to odpowiedni podarunek. Z tego względu lepszym pomysłem jest podarowanie pieniędzy albo porozumienie się w tej kwestii z innymi osobami, zaproszonymi na wesele. Dzięki temu nie okaże się, iż małżonkowie otrzymali w prezencie na przykład cztery żelazka albo trzy mikrofalówki.

Wielu ludzi ma wątpliwości odnośnie tego, jak postąpić w przypadku osób bardzo zamożnych. Nie można jednak zarzucać sobie, iż nie jest się w stanie podarować im drogiego prezentu. Bogata para młoda powinna zdawać sobie sprawę z tego, że ich gości nie stać na tak wielki wydatek. Dobrym rozwiązaniem jest wybór czegoś oryginalnego, na co niełatwo jest trafić. Z pewnością każdy powinien docenić czas, jaki goście musieli poświęcić na znalezienie takiego prezentu.

W przypadku wątpliwości warto jest wprost zapytać narzeczonych o to, czego potrzebują albo spróbować tak poprowadzić rozmowę, aby móc wywnioskować to z niektórych wypowiedzi.